JUNI 6-7, 2024, MOSTAR

FIT Coding Challenge

Početak za:

O TAKMIČENJU

Coding Challenge (CC) je projekat koji ima takmičarski karakter, a pokrenut je 2008. godine sa osnovim ciljem da studente podstakne na praktičnu primjenu znanja iz područja programiranja. Na samom početku, pravo učešća na takmičenju su imali samo studenti prve godine Fakulteta informacijskih tehnologija koji su projekat mogli prijaviti samostalno ili u timu od 2 člana. Prijava projekta je podrazumijevala definisanje naziva projekta, članova tima, osnovne ideje i planiranih funkcionalnosti. Tokom izrade projekata studenti su razvijali funkcionalan C++ program koji bi se na kraju školske godine javno prezentovali, a članovi najboljih timova primaju skromne nagrade.

Zbog velikog interesovanja za FITCC, od 2012. godine je odlučeno je da se svim srednjoškolcima i studentima (pojedincima i timovima), koji žele iskazati svoju inovaciju i sposobnost, omogući da budu dio FITCC-a. Kako bi se svim učesnicima osigurao širok spektar mogućnosti za iskazivanje i implementaciju svojih ideja FITCC ove godine omogućava učešće u jednoj od sljedećih kategorija:

1. Programerski izazov (rješavanje manjih problema u programskom jeziku C++)
2. Programiranje igara
3. Inovacijski izazov
4. Cyber Olympics

Svoje prijave pojedinci i timovi mogu izvršiti putem sljedeće forme, nakon čega će dobiti detaljna uputstva o učešću na predstojećem FITCC-u.

Zašto učestvovati na Coding Challenge-u

FIT Coding Challenge je prerastao u jedno od najistaknutijih takmičenja iz oblasti programiranja na području Bosne i Hercegovine, pa i šire. Ovogodišnje takmičenje je privuklo učesnike iz drugih bosanskohercegovačkih gradova, a omogućili smo i učešće zainteresovanim kandidatima iz regije.
Svojim učešćem, svim takmičarima će biti omogućeno:

  • Sticanje iskustva u timskom radu
  • Razvijanje komunikacijskih vještina
  • Raspodjela projektnih zadataka
  • Priprema za buduće radno okruženje
  • Iskustvo u razvoju softverskih rješenja
  • Unapređenje prezentacijskih sposobnosti
  • Predstavljanje ličnih vještina i mogućnosti
  • Vrijedne nagrade

Pored navedenog, svi učesnici takmičenja imaju priliku upoznati vodeće poslodavce iz oblasti informacijskih tehnologija. U konačnici Fakultet informacijskih tehnologija kroz ovaj projekat nastoji da skrene pažnju na samostalnost studenata i učenika u akademskoj zajednici.

KATEGORIJE

Prijavi se i implementiraj svoju ideju u jednoj od sljedećih kategorija

Programerski
izazov


Programiranje
igara


Smart living and inovations


Cyber
Security


ZABAVA

Pridruži se jednom od organiziranih druženja!

Sport Challenge


OBRAĆANJA

Hasanović

Muhamed Hasanović

Zamjenik ministra finansija i trezora Bosne i Hercegovine
Duraković

Jasna Duraković

Federalna ministrica obrazovanja i nauke
Bijedić

Nina Bijedić

Dekan Fakulteta informacijskih tehnologija

AGENDA



08:00
 90 min
Registracija
Staklenik

09:30
 30 min
Otvaranje takmičenja
AMF 1

09:30
 30 min
Dodjela zahvalnica sponzorima
AMF1

10:00
 70 min
Predavanje Generalni konzul Republike Turske u Mostaru, gosp. Yaşar Ergün: Diplomacy in the Age of Artificial Intelligence; Challenges and opportunties
AMF1

10:00
 300 min
Sajam poslova
AMF 3

10:00
 180 min
Coding Challenge
AMF2 + UC1

10:00
 180 min
Game Development
UČ 7

10:00
 180 min
Innovation Challenge and Smart Solutions
AKS

11:15
 60 min
Tribina 1: Uticaj vještačke inteligencije i inteligentnih rješenja na tržište rada u softverskom inžinjerstvu. Dinamičnost tržišta rada, rizici i šanse.
AMF1

11:15
 60 min
Tribina 2: Kako da studenti postanu atraktivni IT firmama? Šta se može očekivati od prve prakse/zaposlenja?
AMF1

13:20
 85 min
Roštiljada
Staklenik

13:30
 180 min
Cyber Security
AMF 2



08:30
 60 min
Registracija
Staklenik

08:30
 300 min
Sport Challenge
Dvorana USCR Midhat Hujdur - Hujka

09:45
 15 min
Pozdravni govor
AMF 1

10:00
 45 min
Prezentacija prva tri projekta u kategoriji Game development
AMF 1

10:00
 45 min
Q&A - ZIRA
AMF 3

11:00
 60 min
Q&A - Let u poslovni svijet - Raiffeisen banka
AMF3

11:00
 45 min
Prezentacija prva tri projekta u kategoriji Innovation Challenge and Smart Solutions
AMF 1

11:30
 150 min
Roštiljada
Staklenik

13:00
 20 min
Obraćanje ambasadora Kraljevine Norveške, Nj.E. Olav Reinertsen;
AMF1

13:20
 20 min
Obraćanje predsjedavajućeg NBBA (Norway-BiH Business Association), g. Jan Morritz Olsson
AMF1

13:40
 40 min
Proglašenje pobjednika i dodjela nagrada u svim kategorijama; Dodjela dekanove nagrade
AMF 1

14:20
 10 min
Zatvaranje takmičenja
AMF 1

SPONZORI FITCC 2024

PLATINUM SPONZOR
ZLATNI SPONZORI
SPONZOR DOGAĐAJA
SPONZOR KATEGORIJE
SREBRENI SPONZORI
BRONZANI SPONZORI
-->

LOKACIJA

Fakultet informacijskih tehnologija
Maršala Tita bb, Mostar 88000

Vaša pitanja i komentare možete slati na mail adresu: cc@edu.fit.ba.